Datum: 3. 2. 2014

Do zápasových statistik se znovu výrazně zapsal, tentokrát to však nebylo díky gólům. Cristiano Ronaldo dostal ve včerejším zápase s Atlétikem Bilbao červenou kartu, navíc Real Madrid po remíze 1:1 zůstal v tabulce španělské La Ligy na třetí příčce za Barcelonou.

Když v 66. minutě skóroval po asistenci Ronalda mladík Jesé Rodríguez, zdálo se, že Bílý balet náročný duel zvládne. Jenomže soupeř zásluhou Gómeze srovnal v 73. minutě na 1:1.

A o pár minut později bylo ještě hůř… Ronaldo signalizoval porušení proti pravidlům, Carlos Gurpegui ho však lehce odstrčil. Ani reakce portugalského útočníka nebyla nijak přehnaná. Rukou sice „hrábl“ soupeři do obličeje, ten se však teatrálně skácel k zemi.

Strhla se potyčka, kterou ukončil až sudí Gámez. A verdikt? Zatímco Iturraspe, který se velice aktivně šarvátky zúčastnil, dostal jen žlutou, Ronaldo uviděl rovnou červenou kartu!

Real po remíze 1:1 zůstal třetí, má stejně bodů jako Barcelona. Vedoucí pozice patří nově Atlétiku Madrid.