eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zlatý míč má Ronaldo, avšak nejdražším borcem na planetě není!!!

Autor:
Datum: 10. 3. 2014

Cristiano Ronaldo se stal nejlepším fotbalistou planety za loňský rok a dá se říci, že oprávněně, ač třeba Franck Ribéry byl trošku jiného názoru. Ani triumf v prestižní anketě však z portugalského kouzelníka neudělal nejdražšího hráče současnosti.

Tím jediným, kdo má na přestupovém trhu větší hodnotu, není nikdo menší, než věčný konkurent plejera Realu Madrid Lionel Messi. Malý Argentinec je ceněn na 120 milionů eur. Cristiano je v závěsu, leč případný zájemce by přece jen nemusel hrábnout tak hluboko do „kapsy“ a postačilo by poslat na účet královského klubu z Madridu „jen“ 100 milionů eur.

Faktorů, proč je hodnota posledního držitele Zlatého míče nižší, je hned několik. Tak zaprvé věk. Portugalec poznal světlo světa o tři roky dříve než Leo, navíc v předešlých letech měl mírně navrch fotbalista Barcelony, což jeho cenu vyšroubovalo do astronomických výšin

Oba borce stíhá další zástupce ze španělské nejvyšší soutěže. Gareth Bale sice dorazil na Pyrenejský poloostrov až v létě, i tak ovšem reprezentuje zemi posledních mistrů světa. Ani on není zrovna laciným zbožím. Poslední odhad jeho ceny zakotvil na 80 milionech eur.

-Jiří Kunášek-

(foto: facebook.com)

Reklama


Komentáře


Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace